Hergün Hareketli Sri Lanka Turları

MÜNFERİT TURLAR

Her Gün Hareketli

Hareket Tarihleri

01/02/17 To 31/10/17

Geçerlilik Tarihleri

MF00006

Tur Kodu

ÖNEMLİ NOTLAR

Müsaitlik: Aşağıda belirtilen otellerde müsaitlik olmaması durumunda tarafınıza sunulacak alternatiflerde fiyat değişikliği olabilir.

Gezilecek Yerler: Ziyaret edilecek noktaların tatil günleri ve renovasyon sebebi ile kapalı olma durumlarında konfirme esnasında bilgi verilecektir, mümkünse benzer bir nokta alternatif olarak eklenebilecektir.  

Erken Check-in ve Geç Check-Out: Programa erken Check-in ve Geç Check-out dahil değildir. Otellerin Check-in saati 14:00; Check-out saati 12:00’dir.

Vizeler ile ilgili: Türk Misafirler’in online olarak vize alması gerekmektedir. 6 ay Geçerliliği olan pasaport gereklidir.

TUR DETAYLARI


 Fiyat ve Detaylara Tarifelerimiz Kısımından Ulaşabilirsiniz.


 • Seçilen Otel Kategorisindeki belirtilen otellerde 6 Gece kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen Tüm transfer ve Turlar
 • Ingilizce sürücü rehberlik hizmeti ( Sürücü aynı zamanda rehberlik yapmaktadır. Ekstra ingilizce rehberlik için lütfen ileşime geçiniz)
 • Programda belirtilen tüm giriş ücretleri
 • Dış Hat Uçak Biletleri
 • Öğğle ve Akşam yemekleri
 • Vize ücretleri
 • Bahşişler
 • Erken Giriş ve Geç Çıkış ücretleri
 • Sigorta
 • Kişisel Harcamalar

TUR PROGRAMI

1.GÜN COLOMBO – DAMBULLA

Kolombo Havalimanına varışımıza istinaden özel aracımız ile Negombo’ya transfer. Varış ve Check-in işlemlerinin ardından serbest zaman. Negombo, Kolombo’nun kuzeyinde bulunan balıkçılık ile geçinen bir sahil kasabası olup aynı zamanda Sri Lanka’nın tatil merkezidir. Hollandalılar tarafından inşa edilmiş kanal, balıkçılık faaliyetlerinde kolaylık ve gelişim sağlamıştır. Kanal kıyıları yalıçapkını gibi farklı türlerdeki kuşlara ev sahipliği yapmaktadır. İstenirse kanalda katamaran ve tekne gezileri organize edilebilir. Bu şirin köyde Kasım – Nisan ayları arasında dalış aktiviteleri yapılabilmektedir. İlk gece konaklamamız Negombo kasabasındadır.

2.GÜN NEGOMBO – DAMBULLA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Dambulla’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Kolombo’nun yaklaşık 90 km yakınındaki Pinnawala’da terkedilmiş ve yaralı filler için 1975 yılında yapılmış. Fil Yetimhanesini ziyaret edeceğiz. Şu anda farklı ülkelerden getirilmiş ya da doğumu orada gerçekleşmiş 65’ten fazla fil bulunmaktadır. Filleri ziyaret etmek için en uygun zamanlar; beslendikleri saatler (09:15 – 09:45 ve 14:15- 14:45) ve nehir kenarına götürülüp yıkandıları saatlerdir. (10:00 – 11:00 ve 15:00 – 16:00) Yetimhane sonrası Dambulla Mağara Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Dambulla kenti 152 metre yüksekliğindeki çok büyük mağara tapınağı ile ünlüdür. Milattan öncelere dayanan ünlü Kaya Tapınağı en iyi örneklerindedir. Ziyaret edeceğimiz mağaralardan birinde Buda’nın kendisi de dahil 150 adet Buda Tanrılarının heykelleri bulunmaktadır. Turumuz sonrası otele giriş işlemlerinin ardından serbest zaman ve geceleme Dambulla’da.

3.GÜN DAMBULLA – SİGİRİYA – DAMBULLA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Sigiriya bölgesi için hareket. Öncelikle Sigiriya Kayalık Kalesini (Sigiriya Aslan Kalesi) ziyaret ediyoruz. “Aslan Kayası” olarak bilinen Sigiriya’nın tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. MÖ 477 yılında kurulduğu bilinen Sigiriya şehri geniş bir kayalık üzerine inşa edilmiştir. Bünyesinde çok sayıda antik fresk de bulunan bu şehir UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış fantastik harikalardan biridir. Kalenin zirvesinde Kraliyet Sarayı Kurulu olup, merdivenlerinden birinde Sinhala sanatına ait olduğu bilinen antik çağlardan günümüze kadar hala tüm renkleriyle muhafaza edilen Freskler bulunmaktadır. Pınar bahçeleri, Yaz bahçeleri, Taş Bahçeler ve çevredeki mağaralar görülmesi gereken yerler arasındadır. Aslan Kayası sonrasında sizin için unutulmaz olacak Fil Sırtında Safari deneyimi yaşayacaksınız. Fil sırtında safari, yabani hayatı fil üzerinde izleme fırsatının yanısıra, fillerle zaman geçirip sizlere onları tanıma şansı vermektedir. Bu büyük hayvanların gölgesinde piknik yaparak ve onlarla yüzerek; onları besleyip tımarlayarak keylifli bir gün geçireceksiniz. Turumuz sonrası otelimize Dambulla otelimize dönüş ve serbest zaman.

4.GÜN DAMBULLA – KANDY

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kandy’e hareket. Yol üzerinde içinden geçeceğimiz Matale’de bir çok baharat bahçesi göreceksiniz. Yine yol üzerinde bulunan ve durağımız olan Mawanella’da ise tarçın, kakule, biber gibi birçok baharat ağacını görebileceksiniz. Uğrayacağımız bu baharat bahçesinde ağaçların ve bitlilerin özellikleri ve yemeklerde nasıl kullanılacağı hakkında bilgi alabileceksiniz. Baharat almak isteyen misafirlerimiz için de alışveriş için zaman verilecektir. Kandy’e varışımıza istinaden otel giriş işlemlerinin ardından şehir turumuza Kutsal Diş Tapınağı ile başlıyoruz. Efsanelerden birine göre vefat ettiğinde yakılan Buda’nın küllerinin arasından alınan dişi; ona sahip olan kişinin topraklara hükmedebileceği inancıyla birçok savaşa sebep olmuştur. Kutsal diş sonrasında gizlice kaçırılarak Sri Lanka’ya getirilmiş, ülkede de birkaç kez yer değiştirdikten sonra en son Kandy’de ziyaret edeceğimiz bu tapınakta koruma altına alınmıştır. Günümzde Kandy, Budizm’in el sanatlarının, dansın, müziğin ve kültürün başkenti olmuştur. Kültürlerini biraz tanıyabilmek adına otele dönmeden önce akşam saatlerinde müzik eşliğinde geleneksel dans gösterilerini izleme şansı bulabilirsiniz. Gösteri sonrası otele dönüş ve Kandy’de konaklama.

5.GÜN KANDY – NUWARA ELİYA – KANDY

Otelde alacağımız kahvaltının Nuwara Eliya turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Öncelikle Kraliyet Botanik Bahçesinde kısa bir molamız olacak. Bu görkemli 147 dönümlük botanik bahçe 1374 yılında Gampola ve Kandy Kralları tarafından keyif bahçesi olarak yaptırılmıştır. Beş binden fazla ağaç çeşidine, birçok bitki ve sürüngene ev sahipliği yapan bahçede ayrıca Baharatlar ve Orkide Evi oldukça ilgi çekicidir. Bu durağımızın ardından dünyaca ünlü Seylan Çayı’nın işlendiği fabrikaları ziyaret edip, taze çay yapraklarının hikâyesini öğreneceğiz. Nuwara Eliya’ya doğru devam ederken Ramboda Şelalesinin manzarasının keyfini çıkaracaksınız. Sri Lanka’nın “Küçük İngilteresi”olarak bilinen dağların eteklerine kurulu, vadiler, şelaleler, çay tarlalarının muazzam manzarasının keyfini çıkaracağınız Nuwara Eliya kentine varışımızla birlikte bu güzel kenti tanımaya başlayacağız.

Adanın en soğuk bölgesi olarak bilinen, gerçekten de İngiltere’nin bir bahar günü havasına ve görünümüne sahip bu kentte geleneksek küçük kulübe evler ve Kraliçe Ann tarzında konakları görebileceksiniz. Kasabanın meydanındaki Victoria Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Kandy’e dönüş ve geceleme otelimizde.

6.GÜN KANDY – KOLOMBO

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kolombo’ya hareket. Yaklaşık 3,5 – 4 saat sürecek olan yolculuğun ardından Kolombo şehir turuna başlıyoruz. Sri Lanka’nın başkenti Kolombo ticari bir merkez olmasının yanı sıra ağaçlarla çevrili evleri ve Tarçın Bahçeleriyle ünlüdür. Eski İngiliz yönetim merkezi ve askeri garnizonu olan kale, taş yontmalarla kaplı Hint Tapınağı, 1749 yılında inşa edilmiş Wolfendhal Dutch Kilisesi, tarihi Dawatagaha Camii, Tarçın bahçeleri, Bağımsızlık Meydanı, Mlesna çay, kaju, keten giyişi mağazaları ziyaret edilecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Geceleme Kolombo otelimizde.

7.GÜN NEGAMBO – KOLOMBO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimiz ile belirleyeceğiniz transfer saatine kadar serbest zaman. Havalimanına transfer sonrası turumuzun sonu.

ALTERNATİF TURLAR

Maldivler 5 Gece Constance Hotels

Vietnam Kamboçya 6 Gece Paket

Sri Lanka 3-4-6 Gecelik Paket

Tokyo – Osaka 6 Gecelik Paket

© Copyright 2015 by SKY hub - Travel Without Borders