Singapur Hava Yolları ve Vietnam Hava Yolları ile Hergün Hareketli

MÜNFERİT TURLAR

Her Gün Hareketli

Hareket Tarihleri

20/02/17 To 23/12/17

Geçerlilik Tarihleri

MF00005

Tur Kodu

ÖNEMLİ NOTLAR

Müsaitlik: Aşağıda belirtilen otellerde müsaitlik olmaması durumunda tarafınıza sunulacak alternatiflerde fiyat değişikliği olabilir.

Gezilecek Yerler: Ziyaret edilecek noktaların tatil günleri ve renovasyon sebebi ile kapalı olma durumlarında konfirme esnasında bilgi verilecektir, mümkünse benzer bir nokta alternatif olarak eklenebilecektir.

Uçuş Tarife Değişikliği: Uçuş tarifelerinde / saatlerinde meydana gelebilecek bir değişiklik durumda program değiştirilecektir.

Hava Muhalefeti: Devlet tarafından belirlenen fırtına derecelendirmesine göre belirli bir seviyeden sonra Halong Bay’da gemilerin limandan ayrılmasına izin verilmiyor. Bu gibi durumlarda misafirlere alternatif turlar ve konaklama seçenekleri sunulmaktadır.

Erken Check-in ve Geç Check-Out: Programa erken Check-in ve Geç Check-out dahil değildir. Otellerin Check-in saati 14:00; Check-out saati 12:00’dir.

Vizeler ile ilgili: Türk Misafirler’in Vietnam vizesi için C1 belgesi alması gerekmektedir. Bu belge için minimum 7 iş günü gerekmektedir. Bu Belge alındıktan sonra misafirler vizlerini kapıda alacaktır. Kapı vizeleri için;

 • Vietnam: 6 ay geçerli pasaport, 2 adet fotoğraf, 45 USD ücret talep edilmektedir
 • Kamboçya: 6 ay geçerli pasaport, 2 adet fotoğraf, 30 USD ücret talep edilmektedir

Zorunlu Gala Yemekleri: Yukarıda belirtilen Gala Yemekleri fiyatlara dahil değildir. Alınması zorunludur.

TUR DETAYLARI


 Fiyat ve Detaylara Tarifelerimiz Kısımından Ulaşabilirsiniz.


 • Seçilen Otel Kategorisindeki belirtilen otellerde ve oda tiplerinde toplam 5 Gece kahvaltı dahil konaklama
 • 1 Gece / 2 Gün Full Board olarak Ha Long Bay Cruise konaklaması
 • Programda belirtilen Tüm transfer ve Turlar
 • İç hat uçak biletleri (Vietnam Havayolları- Seyahat tarihine göre detayları iletilecektir)
 • Lokal İngilizce Rehberlik Hizmeti (Halong Bay Cruise’da geminin kendi rehberi misafirlerimize hizmet verecektir. )
 • Programda belirtilen tüm giriş ücretleri
 • Vietnam C1 belgesi
 • Programda belirtilen tüm yemekler

-4 Öğle Yemeği & 3 Akşam Yemeği

-Lady Hauu Cruise’da 1 Akşam Yemeği

-Apsara Showu eşliğinde alınacak 1 Akşam Yemeği

-Halong Bay Cruise’da alınacak 1 Öğle, 1 Akşam Yemeği ve 1 Brunch 

 • Kişi Başı Günlük 500 ml’lik 2 şişe su (turlar ve transferler esnasında)
 • Dış Hat Uçak Biletleri
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Vietnam ve Kamboçya Vize ücretleri
 • Bahşişler
 • Erken Giriş ve Geç Çıkış ücretleri
 • Sigorta
 • Acil bir durumda oluşabilecek ekstra transferler
 • Kişisel Harcamalar
 • Yüksek Sezon Farkları ve Zorunlu Gala Yemekleri

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL – SİNGAPUR

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Singapur Hava Yollar’ı Check – in kontuarında uçuş saatinden 2 saat önce yapılacak Check-in işlemlerinin ardından SQ 391 sefer sayılı Singapur uçuşu ile seyhatimize başlıyoruz.

2. GÜN SİNGAPUR - SAİGON (HO CHİ MİNH) / SAİGON ŞEHİR TURU

Yerel saat ile 05:40’ta Singapur’a varıyoruz. 4 saatlik bir beklemenin ardından SQ 172 sefer sayılı uçuş ile 09:50’da Saigon’a hareket. Yerel saat ile 11:00’de Saigon’a varış. Vize ve bagaj işlemlerinin ardından dışarıda bekleyen özel aracımız ile otele transferimiz gerçekleşiyor. Giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.

3.GÜN CU CHİ TÜNELLERİ – SAİGON ŞEHİR TURU

 Kahvaltının ardından Cu Chi Tünellerini ziyaret etmek için otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 1.5 saatlik bir yolculuk sonrası Amerikan Tankları, Bomba çukurları, gizli tüneller gibi Vietnam – Amerika savaşının acı izlerini ve yer altında oluşturulan yaşam ağını detaylı olarak gözlemliyoruz. Saigon’a dönmeden önce yol üzerinde “Wildlife at Risk (WAR)”  – Vahşi Yaşamı Kurtarma Merkezini ziyaret ediyoruz. Burada savaştan kurtarılan ve nesli tükenmekte olan canlı türleri ile tanışabileceksiniz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra şehir tutumuza başlıyoruz. Yeniden Birleşme Sarayı, Notre Dam Katedrali, Postane Binası görülecek yerler arasındadır. Son durağımız Ben Thanh Market’te alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bu markette baharatlar, kuruyemişler, hediyelik eşyalar, meyveler, kahveler gibi yerel ürünleri görebileceksiniz.

Akşam yemeğimizi Saigon Nehri üzerinde Tarihi Lady Hau Cruise’unda alacağız.

4. GÜN SAİGON – HANOİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve Vietnam Hava Yolları’nın sabah uçuşu ile Hanoi’ye geçiyoruz.. Hanoi’ye varışımızda bizi bekleyen özel rehberimiz ve aracımız ile otelimize transferimiz gerçekleşiyor. ( Erken check-in olacağı için 14:00 öncesi giriş işlemleri müsaitliğe istinaden yapılabilecektir.) Eşyalarımızı otele bıraktıktan sonra öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Öğle yemeğinin arından Hanoi Şehir tuturmuza başlıyoruz. Açık olması halinde Ho Chi Minh Mozalesi, Kraliyet Sarayı, Uncle Ho’nun evi, Vietnam’ın en eski tapınağı olan Tran Quoc Pagodası, Edebiyat Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Hanoi’nin merkezine geçiyoruz ve burada Sword Lake & Ngoc Son Tapınağını ve Eksi Şehir Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Yerel Restoranda alacağımız akşam yemeğimizin öncesinde Geleneksel Kukla Gösterisini izlemek için kısa bir mola vereceğiz.

**Ho Chi Minh Kompleksi Pazartesi ve Cuma günleri kapalıdır.

5. GÜN HANOİ – HALONG BAY

Otelde alacağımız kahvaltının ardından erken saatlerde UNESCO Dünya MirasıListesindeki Halong Bay için yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk  sonrası lüks nehir gemimize check – in işlemlerimizi yapıyoruz ve bu geleneksel, büyülü yolculuğa başlıyoruz. Turkuaz sular arasında dikey olarak yükselmiş büyük kayaların oluşturduğu yaklaşık 3000 adet yüksek adacığın arasında yapacağımız bu seyahatte küçük tekneler ile Vung Vieng yüzen balıkçı köyünü ziyaret etme imkânı bulbileceksiniz. Ayrıca gemide Vietnam yemekleri dersi, geleneksel masaj imkânları ya da yüzme gibi aktiviteler için vaktiniz olacaktır. Akşam yemeğimiz ve konaklama gemide olacaktır.

** Gemi Programı ve saatleri hava durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Yüksek seviye fırtına durumunda gemi programı iptal edilebilmektedir.

6. GÜN HALONG BAY – HANOİ – SİEM REAP

Gündoğumu ile beraber nefes kesici güzellikteki doğada Tai Chi yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Trong, Trinh Nu, Me Cung Mağalararını görme şansı bulabileceksiniz. Gemide alacağımız açık büfe öğle yemeğinin ardından Vietnam Hava Yolları ile Siem Reap uçuşu için Hanoi Havalimanına transferimiz gerçekleştiriliyor. Siem Reap’a varışmızla birlikte rehberimiz ile buluşma ve otelimize transfer. Varış saatimize göre akşam yemeğimiz yerel restoran ya da otelde alınacaktır.

7.GÜN SİEM REAP

Otelde erken saatlerde kahvaltımızı aldıktan sonra kameralarımızı alıp eşi benzeri olmayan Siem Reap gezimize başlıyoruz. Turumuz UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Angkor Wat ile başlıyor. Tapınağın içinde yetişen ağaçlar ile birlikte size şahane bir manzara sunacak Ta Phrom tapınağı ziyareti sonra öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Öğleden sonra Angkor Thom Tapınağı ile turumuza devam ediyoruz. Arzu ederseniz Pre Rup Tağınağında gün batımını ilzeyebilirsiniz. Akşam yemeğimizi Angkor Köyünde Geleneksel Apsara Şovunu izleyerek alacağız.

8.GÜN SİEM REAP – SİNGAPUR

Kahvaltı sonrası evlerin yerden 10 metre yüksekte ve su üzerine kurulu olduğu, 20.000 insanın yaşadığı Kompong Kleang köyünü ziyaret ediyoruz. Burada geleneksel Kamboçya Aile yapısını gözlemleyebilirsiniz. Sonrasında ormanın içinde gizlenmiş Beng Mealea Tapınağına yapacağımız kısa yürüyüşün ardınndan öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz ve şehire dönüyoruz. Yeterli vaktimiz kalırsa alışveriş için serbest zaman fırsatı bulabileceksiniz. Rehberimizin belirttiği saatte buluşarak Siem Reap Havalimanına transferimiz yapılıyor. Singapur Hava Yolları’nın SQ523 sayılı uçuşu ile saat 18:25’te Singapur’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 21:35’te Singapur’a varıyoruz. Burada kısa bir beklememiz olacaktır.

9.GÜN SİNGAPUR – İSTANBUL

Singapur Havayollarının SQ 392 sayılı uçuşu ile saat 01:50’de İstanbul’a hareketin ardından yerel saat ile 07:25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

ALTERNATİF TURLAR

Maldivler 5 Gece Constance Hotels

Vietnam Kamboçya 6 Gece Paket

Sri Lanka 3-4-6 Gecelik Paket

Tokyo – Osaka 6 Gecelik Paket

© Copyright 2015 by SKY hub - Travel Without Borders